Když rolety elegantně splynou s domem …
12.9.2017
Na celkovém vzhledu záleží
11.10.2017
Zobrazit vše

Záclony, závěsy, rolety nebo žaluzie?

Záclonám šlapou na paty rolety i žaluzie.

Když se v Česku porozhlédnete po domech a uvidíte okna bez záclon, napadne vás, že tam nikdo nebydlí nebo že se rekonstruuje. U nás zkrátka na okna „něco“ patří. A nejen kvůli ochraně soukromí. Jenže to nemusejí nutně být jen záclony. Ne že by byly tolik na ústupu, ale dají se nahradit různými látkovými roletami nebo žaluziemi.

Rolety Twintex neboli Den a noc mohou záclony připomínat, zvláště pořídíte-li si je v barvě bílé, ale na rozdíl od záclon nejsou určeny jen k ochraně soukromí. Jednoduchým posunováním dvojité látky dochází k různému překrývání průhledných a neprůhledných pruhů a je tak možné dosáhnout různého stupně zastínění. V určité poloze tedy sluneční paprsky nemají šanci dostat se dovnitř. Roletové látky jsou k dostání i v jiných barvách, nejen v tradiční bílé, a dají se dokonale sladit s interiérem.

Rolety Twintex

Pro plisované žaluzie neboli plissé se také často používají průsvitné látky, často v kombinaci s další, většinou neprůhlednou látkou. Jednoduchým pohybem za madélko snadno vyměníte záclonovou látku používanou přes den za neprůhlednou látku nahrazující závěs na noc.

Plissé

Elegantní římské rolety mají obrovskou výhodu. Hodí se totiž do moderních interiérů stejně dobře jako do interiérů připomínajících zlaté staré časy. Běžně jsou využívány nejen jako stínicí, ale také jako dekorativní prvek.

Římské rolety

2 Comments

  1. Hynek Střelka napsal:

    “Záclony – dají se nahradit různými látkovými roletami nebo žaluziemi”. Jenže špinavou záclonu hodím do pračky a po vypránípověsím a mám zese čistší domov. Jenže co s látkovými roletami a žaluziemi? Vysavač špínu nevypere, to je jen částečné řešení odstraňující jen povrchový prach. A kupovat jednou nebo dvakrát za rok nové, abychom se dostali na úroveň čistoty vyprané záclony, to by se nám asi dost prodražilo. Nebo doporučujete vykašlat se na to a “žít ve špíně”?

    • Almma napsal:

      Dobrý den, pane Střelko, děkujeme za věcnou připomínku. V dnešní době to ale samozřejmě už není tak, že když si někdo koupí látkovou roletu nebo žaluzii, je automaticky odsouzen k žití ve špíně nebo k neustálému pořizování nových produktů. Záleží na konkrétním výrobku, ale drtivá většina látek pro římské rolety a spousta látek pro plissé je pratelná při 30°C, některé látky římských rolet se dají i žehlit. U látek je tato možnost vždy uvedena a rozhodně je dobré při výběru zvážit i tato kritéria. Římské rolety se připevňují k hornímu profilu pomocí suchého zipu a dají se tedy snadno sundat a vyprat. Jen je nutné vysunout laminátové výstuže. Látky pro plissé mají úpravu proti přilnutí prachu a dalších nečistot. Některá plissé je možné i prát. Stačí je ve vytaženém stavu vyjmout z držáků a i s horním profilem namočit do vany. Před pořízením je tedy vhodné informovat se u prodejce o možnosti praní i demontáže kvůli praní. Látky pro rolety Twintex se prát nedají, ale nečistoty z těchto rolet lze velice snadno vysávat a pokud je roleta znečištěna, nejčastěji od mušinců, postačí vlhký hadřík. tým Almma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.