Co možná (ne)víte o venkovních roletách
29.6.2016
Chcete do novostavby venkovní žaluzie?
26.7.2016
Zobrazit vše

Vertikální žaluzie nepatří jen do kanceláří

Vnitřní žaluzie jsou u nás v současné době nejpoužívanějším prvkem pro zastínění oken.

Vertikální žaluzie stejně jako žaluzie horizontální patří mezi vnitřní žaluzie, tedy interiérovou stínicí techniku. Jejich velkou výhodou je možnost naklápění lamel v různých úhlech a tím i plynulé regulace světla. Lamely vertikálních látkových žaluzií jsou umístěny ve svislé poloze a jsou stahovány posouváním ke straně nebo středu.

Vertikální žaluzie nejsou sice tak rozšířené jako žaluzie horizontální, ale dávno již neslouží jen k uzavření přepážek na poštách. Díky široké škále provedení lamel promění váš interiér v útulné místo chráněné před nadměrným světlem i před nežádoucími pohledy zvenčí. Pokud potřebujete místnost např. zatemňovat, skvěle poslouží látky s plně zatemňujícím účinkem. Nehořlavé materiály jsou oblíbené v kancelářských prostorách a materiály s obsahem skelného vlákna zase uvítají zejména alergici.

Vertikální žaluzie nemusíte používat pouze k zastínění, ale jsou vedle japonských stěn také vhodným prvkem k předělení velkých místností. Výhodou vertikálních žaluzií jsou také atypické tvary, např. šikmé nebo obloukové provedení, které jiné rolety nebo žaluzie většinou neumí. Ovládání je také velice jednoduché, při ručním se používá šňůrka pro stahování žaluzie do stran a řetízek pro naklápění lamel, při motorovém vypínač nebo dálkový ovladač. Lamely se mohou stahovat k jedné straně, k oběma krajům najednou jako opona nebo ke středu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.