Roleta nebo žaluzie? Ne, roleta s funkcí žaluzie.
15.12.2015
kočka a vnitřní žaluzie
Máte doma kočku? Nebraňte jí ve výhledu.
4.1.2016
Zobrazit vše

Venkovní žaluzie jako oči vašeho domova

Říká se, že oči jsou oknem do duše. I váš dům má oči.  A je to s nimi stejné jako s lidskýma očima.


Okna dávají domu výraz, stejně jako oči tváři. Tak jako některé ženy používají stíny a řasenky, některá okna zdobíme pro ještě lepší estetický dojem. Pokud jako „ozdobu“ zvolíme venkovní žaluzie, má to své výhody. Primární funkcí venkovních žaluzií je nesporně zastínění, ale ruku na srdce, většinou si je vybíráme podle vzhledu. Jsou moderní, svým jednoduchým designem se snadno začlení do architektury každé budovy a přitom razantně dokážou změnit její celkový dojem.

Venkovní žaluzie se skládají z tenkých hliníkových lamel a největší výhodou žaluzií oproti venkovním roletám je to, že jejich lamely se dají naklápět a plynule mění propustnost světla. Do interiéru si tak můžete pouštět téměř nestíněné přímé světlo a regulovat jej až po velmi temné šero. Další výhodou jsou izolační vlastnosti venkovních žaluzií, i když nedosahují účinnosti venkovních rolet. Samozřejmostí je také ochrana vašeho soukromí. Přes zatažené žaluzie totiž není vidět zvenku dovnitř a nemusíte se tak obávat pohledů cizích očí.

A tak je to i s očima. Poznat barvu očí v běžném rozhovoru s cizími lidmi je téměř nemožné. Ostatní lidé se totiž většinou nedívají druhým do očí. I oni mají zatáhnuté okno do duše protisluneční žaluzií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.