Screenové rolety
Screenové rolety na okno i fasádu
28.5.2018
Venkovní žaluzie
Plánujete stavbu rodinného domu a vytváříte projektovou dokumentaci?
26.6.2018
Zobrazit vše

Venkovní rolety, oblíbený doplněk oken

Venkovní rolety = oblíbený doplněk oken u starších nebo nových domů.

Není to jen kvůli jejich primární funkci – stínění slunečních paprsků. Zajímavé jsou také jejich tepelně – izolační vlastnosti. Každý, kdo přemýšlí, jak snížit náklady na provoz domu, může venkovními roletami na oknech výrazně ušetřit.

V letním období lze dosáhnout úspory minimálně 25kWh/m na klimatizaci, v topném období je úspora do 10 kWh/m na topení. Stažené rolety totiž vytváří před okny dostatečnou tepelnou bariéru a výrazně tak snižují únik tepla prosklenými plochami. Ty bývají energeticky nejnáročnějšími místy každému domu. Rolety kromě zastínění a tepelné izolace plní také další funkce, jako je zvuková izolace, zvýšení bezpečnosti objektu, lepší pocit soukromí a funkci estetickou. Rolety před okny pokrývají poměrně velkou část fasády a svým prostým, nevtíravým designem se jednoduše splynou s architekturou každé budovy.

Venkovní rolety se liší provedením lamel, způsobem ovládání a montáže. Podomítkové provedení se používá především pro novostavby nebo rekonstrukce. V případě, že jste ve fázi projektování domu, je vhodné počítat s instalací rolet pod omítku nebo do nadokenního překladu již v projektu. Nebudou tak rušit estetickou čistotu fasády. Nabízeny jsou, ale i rolety ve variantě dodatečné montáže, která je vhodná pro již dokončené stavby. Ať už plánujete novostavbu, nebo se rozhodnete pro dodatečnou montáž rolet, vždy je nutná její odborná instalace certifikovaným technikem.

Více o venkovních roletách se také můžete dozvědět zde, na stránce těmto roletám věnované.

 

3 Comments

 1. Petr Mach napsal:

  Máme od Vás přímo tyto venkovní rolety na baráku a nemůžeme si je vynachválit, především vyzdvyhuji, že v zimě ušetříme pár tisícovek za úsporu tepla

 2. Dominik Bajgl napsal:

  Kvalitní rolety, během těch let, co je používáme jsme neměli ani jediný problém. Děláte svoji práci skvěle, děkuji pracovníkům z Almmy.

  • Almma napsal:

   Dobrý den, pane Bajgle,
   moc děkujeme za pochvalu, ceníme si toho.
   S pozdravem
   Svatava Ferencová
   Almma s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.