Jaké žaluzie do interiéru jsou dnes trendy?
16.5.2017
Posuvné stěny
Elegantní řešení pro okna i do prostoru
26.6.2017
Květen je sice jedním z nejkrásnějších měsíců v roce, na druhou stranu přináší problémy v podobě žlutého pylu nejen řadě alergiků, ale i řidičům a hospodyňkám. Pyly ze stromů i květin se usazují všude.

Bydlíte v blízkosti pole s řepkou? Pak se dozajista doma potýkáte se žlutým posypem nejen na oknech, ale i doma na nábytku. Pokud používáte venkovní rolety nebo žaluzie, značnou část pylu mohou zachytit. Ale pak je potřeba z nich pyl smýt. Jak na to?

Venkovní rolety stáhněte dolů, venkovní žaluzie sklopte do svislé polohy. V žádném případě nepoužívejte žádná rozpouštědla, čisticí písky a čisticí pasty, organická ředidla ani silné alkalické čisticí prostředky. Postačí houbička nebo měkký savý hadřík a mýdlová nebo jarová voda. Viditelné části rolet nebo žaluzií omyjte a poté důkladně odstraňte pěnu. Hodně pylu a prachu bývá také v místě, kde vodicí lišty dosedají na parapet. Skvělým pomocníkem pro odstranění nečistot v těchto místech jsou navlhčené vatové tyčinky, zvané uchošťoury.

Abyste nemuseli rolety nebo žaluzie mýt každý druhý den, vydržte, až během června pylová sezóna řepky skončí, a teprve potom se pusťte do mytí rolet (a nejspíš i oken).

2 Comments

 1. Pavel napsal:

  no to je mi rada 🙂
  Máte nějaký tip, jak umýt rolety zvenku ve střetím patře houbičkou? Zatažené????

  Máme hliníkové a když se při polo-zatažených roletách větrá “na větračku” tak se v noci rosí, z venku se na to nabaluje pyl a začíná se tvořit mech a černá špína.

  Také by mne zajímalo, jak vyčitit roletové schránky kde přez zimu bivakovali hmyzáci.

  P.

  • Almma napsal:

   Dobrý den, pane Fišero,
   máte pravdu, ve větší výšce to není jednoduché, podaří se Vám umýt jen vodicí lišty a část stažených rolet.
   Řešení samozřejmě je, ale prodraží se. Odborná firma může do schránky přes revizní klapku, schránku vyčistit, případně i sundat nábal na vyčištění. tým Almma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.