Na celkovém vzhledu záleží
11.10.2017
Venkovní žaluzie
Aby vaše žaluzie byly stále jako nové
8.11.2017
Zobrazit vše

Venkovní rolety skvěle slouží i na podzim

Venkovní rolety šetří výdaje za vytápění

Považujete rolety za zbytečný luxus? A znáte skutečně jejich výhody? 

Co se dá dělat, léto, i to babí, je nenávratně pryč a máme tady podzim. Díky pestrým barvám, které nám v přírodě přináší, má i toto roční období svůj půvab. Nicméně s podzimem přicházejí chladné dny a hlavně studené noci. Většina z nás už si ráda přitopí a přitom často řeší otázku, jak při topení ušetřit. Dům může být zrekonstruovaný, zateplený, ale přesto nás mohou trápit tepelné úniky, a to hlavně okny.

Nabízí se jednoduché řešení v podobě venkovních rolet. Kdekdo tyto rolety zná jako skvělý stínicí prvek, který v letním období brání průniku slunečních paprsků a ohřívání interiéru. Není to ale jediná výhoda venkovních rolet, ony jsou totiž výborným pomocníkem i v chladném období, kdy dokáží udržet daleko více tepla, které jinak utíká prosklenými plochami ven. Díky funkci tepelné izolace jsou vhodné tam, kde chceme dosáhnout co možná největší energetické úspornosti budovy. Stažené venkovní rolety chrání okna před náporem větru, studeného vzduchu, deště a sněhu. Dokážou veškeré negativní povětrnostní podmínky efektivně odrážet. Tím tedy nejen přispívají k úspoře energie, ale také prodlužují životnost oken.

Venkovní rolety se dají jednoduše zabudovat do okenních otvorů jak při stavbě, tak samozřejmě i dodatečně na stávající budovy, i ty zateplené. Nejsou nutné žádné velké stavební úpravy, roleta sjíždí ve vodicích lištách přímo před oknem.

Venkovní rolety možná zdánlivě vypadají pro stavebníky, kteří se snaží postavit dům co nejlevněji, jako zbytečný luxus, ale rozhodně jsou účinným pomocníkem uživatele, a to nejen v úspoře peněz za topení.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.