čištění vnitřní žaluzie
Týká se předvánoční úklid i žaluzií?
26.11.2015
zloděj v kukle
Co když si i vaši chalupu vyhlédl nezvaný host?
8.12.2015
Venku mrzne, jako když praští, vy jste ráno vstali a dali roletám povel “Vytáhněte se”. V případě, že máte “chytrý” motor, se nestalo nic, v tom horším celá roleta projela až do schránky.


K zimě neodmyslitelně patří sněhová nadílka. Kromě romantiky na zasněžených horách nás ovšem sněhové srážky nebo dokonce mrznoucí déšť mohou nepříjemně potrápit, a to nejen na silnicích. Vrstva ledu může znemožnit také používání venkovních rolet. Proto je nutné v zimním období při mrazech kontrolovat před navíjením rolety, zda není koncová lamela nebo i celý roletový nábal přimrzlý ve vodících lištách nebo k parapetu.

Ale pozor – námraza se nemusí tvořit pouze při sněhových srážkách či mrznoucím dešti. Pokud v zimním období větráte při stažených venkovních roletách nebo používáte mikroventilaci, zejména v kuchyni, ložnici a koupelně, teplý vzduch z interiéru se sráží s venkovním, velmi studeným vzduchem. Následně dochází k srážení vodní páry, která zmrzne na plášti rolety, případně na navinutém nábalu ve schránce.

Námraza způsobuje nabývání tloušťky lamel a po vtažení zvětšeného nábalu až do schránky nedojde k opětovnému spuštění dolů. Dochází k poškození lamel a závěsů. Proto v případě námrazy nikdy s roletou nemanipulujte, námrazu je nutné nejprve odstranit. Pokud tak neučiníte a rolety zajedou do schránky, okamžitě je vypněte a nepoužívejte. Rozhodně bude nutný odborný servis.

2 Comments

  1. Romana napsal:

    Děkuji za rady, v mrazech dám teď pozor.

    • Almma napsal:

      Krásný den, Romano, jsme rádi, že Vám rady pomohly. Hlavně dávejte pozor i na silnicích, aktuálně hlásí možnost namrzání vozovek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.