Je čas vyzbrojit se proti nezvaným hmyzím hostům
4.5.2016
Jak sladit barevnou fasádu a stínicí techniku
19.5.2016
Zobrazit vše

Venkovní markýzy zpříjemní pobyt nejen na terase

Sezóna venkovních posezení na terasách právě začala.

Terasy využíváme rádi jak pro klidnou ranní snídani, tak odpolední posezení při kávě nebo grilování s přáteli. Abychom mohli příjemné chvíle trávit venku na čerstvém vzduchu co nejvíce a to i za přímého slunce, je zapotřebí terasu či balkon opatřit vhodným stínicím prvkem, nejlépe markýzou.

Výhodou markýz je, že vytvářejí příjemné klima nejen na terase či balkoně, ale dokážou před nesnesitelným horkem ochránit také interiér. Venkovní markýza totiž dokáže zachytit až 80% sluneční energie a nepustit ji do interiéru.

Ovládání markýz je uživatelsky velice jednoduché, standardně lze ručně na kliku, komfortnější je ovládání motorové. Tento způsob je i šetrnější pro markýzy, protože plynulý pohyb nezatěžuje ramena markýzy ani látku. Tím se výrazně prodlužuje životnost markýzy. Pokud se rozhodnete pro motorové ovládání, máte na výběr buď přes tlačítko instalované na zdi nebo jednoduše pomocí přenosného dálkového ovladače. Výhodou tohoto bezdrátového ovládání je také to, že markýzu můžete vybavit různými čidly, která reagují na slunce, nárazy větru nebo déšť. V případě nepříznivého počasí se markýza automaticky zasune a nehrozí tak její poničení. Dalším ochranným doplňkem může být kazeta, která látku i mechanismus markýzy v zataženém stavu chrání před vlivy počasí.

 

1 Comment

  1. Maillot Arsenal napsal:

    Skvělý blog. Díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.