Obrázek – Rolety nebo žaluzie? Poradíme Vám!

Primární úlohou hliníkových rolet je ochrana oken v místech, kudy by jimi mohla proniknout nevítaná návštěva. Současně brání únikům tepla z místností a jejich přehřívání v parném létě, což se nejvíce projeví u velkých skleněných ploch, jaké mají okna panelových domů. Dodatečná montáž rolet bez stavebních zásahů se pro ně stává optimálním řešením.

Hliníkové rolety jsou díky svému jednoduchému, čistému designu a minimálním nárokům na prostor elegantním řešením, perfektně slouží svému účelu, aniž by na sebe strhávaly přílišnou pozornost.

Nejdůležitější část rolet tvoří hliníkové lamely vyplněné polyuretanovou pěnou. Materiál nepodléhající korozi, odolný systém drážkových zámků spolu s tepelně izolačními vlastnostmi jsou zárukou toho, že instalací rolet získá byt či dům účinnou ochranu. Samotná, volně spuštěná roleta by samozřejmě této kvalifikaci nedostála. Důležité jsou i další konstrukční prvky jako pevná schránka, do níž se roleta navíjí a především vodicí boční lišty, které zajišťují nejen pohodlné spouštění a vytahování rolety, ale i její fixaci po stranách okna. Nepropustná bariéra hliníkového pancíře však nemusí být vždy žádoucí, z toho důvodu jsou drážky mezi lamelami opatřeny provětrávací perforací. Podle okamžité potřeby je lze nastavit buď do prosvětlovací, nebo plně zatemňující polohy. Ovládání rolet může být ruční nebo na elektrický pohon. U většího počtu rolet výrobce doporučuje ovládání elektropohonem, které je uživatelsky komfortnější, výrazně zvyšuje životnost rolety a umožňuje případné napojení na inteligentní systémy ovládání.

Výběr venkovní, přesněji předokenní rolety začíná zjištěním možností umístění schránky, do níž se roleta navíjí. U novostaveb se používají vestavěné schránky, pro dodatečnou montáž jsou určeny pohledové schránky s různými způsoby ukotvení. Pokud je záruka dostatečné pevnosti okenního rámu, je možné zvolit uchycení právě do jeho horní vodorovné části. Další možnosti představuje kotvení na nástavec nad okenním rámem, do fasádně dokončeného otvoru okna nebo na fasádu nad okno.  Rolety lze ještě zkombinovat se sítěmi proti hmyzu.

7.3.2019
panelák

Předokenní rolety – ochrana nejen před zloději

Ideální řešení pro panelové domy
30.1.2019
Bezpečnostní rolety

Cítíte se doma bezpečně?

Pokud ne, poradíme Vám.
21.11.2018

Jak se myjí interiérové žaluzie?

Snadno a rychle.
2.10.2018
Nová zelená úsporám

Nová zelená úsporám nabídne dotace na zateplení svépomocí, výměnu kamen i kompletní vyřízení přes internet

Splatností od 15. října 2018 můžete nyní nově požádát současně s dotací na zateplení svépomocí i o příspěvek na venkovní stínící techniku. Výše podpory činí 500Kč nebo 1.000Kč/m2 stníněné plochy, dle způsobu ovládání.
6.9.2018
interiérové stínění

Víte, pro které se rozhodnout?

Designových variant je hned několik.
16.8.2018
rolety nebo žaluzie

Venkovní rolety nebo žaluzie ?

Důležité je vědět, co od stínící techniky očekáváte.
12.7.2018
pláž

Ovládejte svou domácnost třeba z pláže

Odjíždíte na dovolenou? Svěřte svůj dům inteligentnímu systému ovládání.
28.5.2018
Screenové rolety

Screenové rolety na okno i fasádu

V létě chladí a v zimě zlepšují tepelnou izolaci vašeho domova.