Jak vybrat vhodný typ žaluzie?
26.11.2015
Venkovní rolety a námraza
27.11.2015
Zobrazit vše

Týká se předvánoční úklid i žaluzií?

Každý vám řekne, že údržba hliníkových žaluzií je snadná. Ale poradil vám někdo, jak na to?


Většina hospodyněk adventní čas tráví pečením, uklízením, smejčením a místo odpočinku před náročnými vánočními svátky po nocích vymýšlí dárky pro své nejbližší. Hlavně pro ně přinášíme praktické rady, jak to zařídit, aby i žaluzie byly stále krásné a čisté.

I když žaluzie mohou na první pohled vypadat čistě, hlavně ty světlé, v jejich lamelách se často drží spousta prachu nebo i mastnoty. K běžnému úklidu vám postačí prachovka, kterou zlehka přejedete sklopené lamely. Protože hliníkové lamely jsou velmi křehké a mohou se nenávratně prohnout, nejdříve lamely sklopte a poté je otřete. Stejně tak je potom sklopte na druhou stranu. Místo prachovky můžete použít také vysavač s prachovým nástavcem, nastavený na minimální sací výkon.

Pokud na lamelách kromě prachu najdete i mastnotu, a to hlavně v kuchyni, suché čištění vám nepomůže. Proto při každém mytí oken nejdříve sklopte žaluzie a otřete je z obou stran vlhkou houbičkou namočenou v jarové nebo mýdlové vodě. Na odolnou mastnotu použijte octovou vodu. Lamely osušte suchým hadrem nebo nechte proschnout, vytáhněte a poté umyjte okna. Pravidelná údržba se určitě vyplatí, už kvůli našemu zdraví, ale i pro delší životnost žaluzií. Při manipulaci se žaluziemi buďte opatrní, nezapomínejte na křehké komponenty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.