snímek z termokamery
Stínění a energetická náročnost budov
26.5.2016
Látkové rolety pro okenní křídla
10.6.2016
Proto se vám také lehce může stát to, co jedné naší zákaznici.


Rolovací sítě proti hmyzu integrované ve společné schránce s venkovními roletami jsou velice praktické. Mají svou vlastní hřídel, pohybují se ve vlastních vodicích lištách a jsou proto nezávislé na pohybu rolety. Díky barvě síťoviny jsou na okně téměř neviditelné, takže ve staženém stavu nijak nenarušují vzhled domu.

Mohou být dokonce tak málo viditelné, že si ani neuvědomíte, že je máte. Tak jako naše zákaznice, která byla celé roky zvyklá během dne házet z okna svému pejskovi všelijaké dobroty a zbytky jídel. Nechtělo se jí běhat ke dveřím a nosit mu to ven do jeho misky.  Pejsek byl tak při chuti, že vždycky vše do posledního drobku sežral, takže na schodech, kam mu dobroty padaly, nikdy žádné stopy po nich ani nečistoty nezbyly. Jednou mu jeho panička chtěla dopřát těstoviny, co jí zbyly na dně hrnce, a jak byla zvyklá, mrskla s nimi oknem ven. Neuvědomila si v té chvíli, že si pořídila venkovní rolety a s nimi zabudované sítě, které chvíli předtím stáhla, aby jí domů nelétaly breberky. Takže hmyz se jí sice domů nedostal, ale za to všechny těstoviny do jedné se od sítě odrazily a skončily na koberci a některé i na šikovné paní.

To samozřejmě není žádná nevýhoda sítí, jen malá perlička pro pobavení. Sítě mají samé výhody a zvláště v nadcházejícím období prokážou svým majitelům velkou službu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.