Zaměřeno na pruhované rolety
1.3.2017
Které venkovní stínění lze používat za každého počasí?
13.4.2017
Zobrazit vše

Šest důvodů pro pořízení venkovních žaluzií

Krásně vypadají. A co dál?

Předokenní žaluzie jsou exteriérové žaluzie, které chrání interiér před povětrnostními vlivy. Jejich lamely vytvářejí v zavřeném stavu celistvou, dokonale stínící plochu. Jaký je důvod k jejich pořízení?

Venkovní žaluzie už nejsou výsadou jen administrativních prosklených budov, stále větší oblibě se těší i u rodinných domů, většinou novostaveb. Jaké jsou důvody k jejich pořízení?

  • skvěle vypadají a dodají domu atraktivní vzhled
  • z pohledu světelných a tepelných podmínek vytvářejí optimální prostředí
  • šetří náklady na klimatizaci
  • díky naklápěcím lamelám umožňují plynulou regulaci dopadajících slunečních paprsků
  • přes naklopené lamely nebrání kontaktu s okolím
  • chrání soukromí

Existuje několik typů a velikostí žaluziových lamel a každé mají trochu jiné vlastnosti. Záleží pak na zákazníkovi, co upřednostňuje. Žaluzie s lamelami ve tvaru písmene C mají záhyby po celé délce lamely, jsou stabilnější ve větru a pevnější proti tlaku. Do pracoven, školících či konferenčních místností je vhodný systém DUO, u kterého se horní a dolní část žaluzie naklápí rozdílně.

Technologicky nejvyspělejší jsou žaluzie s lamelami ve tvaru písmene Z, které zajišťují vynikající zastínění a poskytují vysoký termoregulační efekt.  Po celé délce lamely je vlisovaná guma, zvyšující termoregulační působení venkovní žaluzie a snižující hlučnost při chodu žaluzie.

Obdobou lamel Z jsou lamely ve tvaru písmene S, také doplněné vlisovanou gumičkou. Představují špičku ve venkovním zastínění z pohledu účelnosti a designu. Účelnost žaluzií je posilněná ladným vzhledem. Jsou vhodné k zastínění větších ploch, neboť lamely působí opticky větším dojmem.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.