Vybíráme rolety nebo žaluzie
Vybíráme – venkovní rolety nebo žaluzie?
15.2.2016
Rolety s_onro® – revoluce ve stínicí technice
4.3.2016
Zobrazit vše

Screenové rolety – vrchol elegance s nadčasovou vizáží

Tento nový, progresivní typ zastínění se rychle posouvá na špičku moderního designu.

Stále populárnější screenové rolety, hlavně ty pro venkovní použití, nabírají mílovými kroky na oblibě. Nejen kvůli naprosto dokonalému vzhledu, ale také pro svou funkčnost. Oproti interiérovému stínění mají řadu výhod. Tou největší je ta, že k zachycení slunečního záření dochází ještě před tím, než sluneční paprsky dopadnou na okenní sklo, a tím jsou vnitřní prostory chráněny před nežádoucím přehříváním. V létě tedy pomáhají snížit náklady na klimatizaci a v zimě na vytápění, a to díky omezení průniku studeného vzduchu na okna. Také pro tyto vlastnosti se screeny stále častěji používají jako stínění u nízkoonergetických domů.

Screenové látky jsou vystaveny nepříznivým vlivům počasí, jako je silný vítr, mráz, kroupy, déšť, v létě vedro, proto musí splňovat ty nejnáročnější požadavky na kvalitu. Látky musí být extrémně pevné, odolné vůči vlhkosti i vůči UV záření. V současnosti se používají dva typy látek – screen a soltis. Screeny jsou utkané ze skelných vláken, které jsou před tkaním samostatně potaženy vrstvou PVC. To umožňuje kombinaci více barevných vláken a dosažení pravidelného vzhledu látky. U soltisu je nejdříve utkána plocha látky z polyesterových vláken a poté je v napnutém stavu opatřena vrstvou PVC. Látka potom dosahuje nepravidelného vzhledu.

Nejpohodlnějším a uživatelsky nejpříjemnějším způsobem ovládání je ovládání motorové, dle typu a možnosti využití doplněné o centrální řízení, sluneční či větrná čidla, různé spínače apod. Méně využívaným způsobem je ovládání ruční na kliku, nevyžadující elektroinstalaci. Je vhodné především u rolet menších rozměrů  a tam, kde se používá menší množství screenových rolet.

Pokud hledáte nadčasový způsob stínění, screenové rolety jsou tou správnou volbou, ze které se budete těšit dlouhou řadu let.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.