Jak zkrotit podzimní sluneční paprsky?
3.10.2016
Chcete ušetřit? Pomohou rolety nebo žaluzie.
11.11.2016
Zobrazit vše

Rolety nebo žaluzie? A proč ne oboje?

Rolety i žaluzie se perfektně doplňují. Tak proč zůstávat jen u jednoho produktu?

Nemůžete se rozhodnout, zda zvolit pro své bydlení rolety nebo žaluzie? Nejste sami, takto přemýšlí většina z nás. Mnohdy totiž  ani neznáme rozdíly mezi nimi. Vždy však záleží na účelu, pro který si daný výrobek pořizujeme, a proto bychom si  o něm  měli zjistit co nejvíce informací.  Co se týká exteriérové stínicí techniky, proč by nemohly být na jednom domě zároveň venkovní rolety i venkovní žaluzie? To je náhodou velice praktické. Do přízemí jsou skvělou volbou venkovní rolety, protože mají nejen stínicí funkci, ale zároveň i bezpečnostní. Do horních pater si můžeme také pořídit venkovní rolety, ale vhodné jsou i venkovní žaluzie, u kterých lze naklápět lamely a regulovat tak průnik slunečních paprsků dovnitř. Zároveň neztrácíme vizuální kontakt s okolím.

A když už máme na oknech venkovní rolety nebo žaluzie, neznamená to, že nepotřebujeme nic do interiéru. Přes den budeme mít třeba vytažené rolety a přesto nebudeme chtít, aby nám někdo nahlížel dovnitř.  Nemusíme hned volit záclony. Co takhle něco moderního a neotřelého? Látkové rolety Twintex, někdy nazývané i Den a noc nebo Zebra, založené na principu střídaní dvou  látkových pruhů s různou propustností světla, vypadají na oknech úžasně a vy si jen pootočením řetízku zvolíte, zda přes ně bude vidět nebo ne. Zrovna tak poslouží látkové žaluzie plissé, ať už s pevným horním profilem, kde jen žaluzii povytahujete nahoru, nebo s pohyblivými profily ovládanými madélky, kde opět můžete střídat dva různě propustné pruhy látky dle nálady, denní hodiny nebo intenzity slunečního svitu. Zůstat můžete samozřejmě i u klasiky, svou roli perfektně plní i vnitřní žaluzie, ať už horizontální hliníkové nebo vertikální látkové.

Až budete vybírat vhodný “ohoz” pro svá okna, myslete jak na účel, tak i popusťte uzdu své fantazii. Domov je tam, kde se cítíte dobře. A dobře vybraná a sladěná stínicí technika domov dotvoří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.