Jak efektivně zastínit byt v paneláku
19.3.2018
Garážová vrata
Otevřete si garáž pohodlně z auta
16.5.2018

Možná právě teď na jaře hledáte dokonalý prvek pro zastínění svých oken. Pokud zároveň chcete pořešit oživení interiéru, vhodným řešením mohou být nestárnoucí římské rolety.

Jedná se o speciální typ látkových rolet, které se vlastně v pravém slova smyslu nerolují. Jejich látka je pomocí sklolaminátových výztuží horizontálně rozdělena do stejně vysokých pruhů. Při vytažení látky zůstává roleta složena v horní části. Ke každému pruhu jsou přišita očka, kterými jsou pro ovládání protaženy tkané šňůrky. Látka je k hornímu profilu přichycena pomocí suchého zipu. To je velká výhoda, látku lze velice snadno sundat, výstuže vyjmout a roletu vyprat. Aby římská roleta neomezovala funkčnost okna, je nutné mít dostatečný prostor pro její montáž.

Na rozdíl od některých jiných prvků interiérové stínicí techniky římské rolety zvládnou i velké rozměry, je možné je použít až do šířky 4200 mm a výšky 5900 mm, samozřejmě s přihlédnutím ke zvolenému způsobu provedené a ovládání.

Díky širokému výběru látek jsou římské rolety vhodné prakticky do všech interiérů. Určitě nešlápnete vedle, pokud zvolíte římské rolety do obývacího pokoje a ohromíte každého svého hosta. Zrovna tak ale římské rolety vyniknou v kuchyni i ložnici.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.