Látkové rolety, které oknům sluší
9.3.2016
Strašák jménem jarní úklid
29.3.2016
Na jaře je ideální čas pro oživení šatníku. A co okna? Nezaslouží si také ona nový kabát?


Někdy stačí opravdu málo, třeba vyměnit staré nefunkční žaluzie. Zkuste být netradiční a zvolte zajímavou alternativu ke klasickým interiérovým žaluziím, a to plisované látkové žaluzie. Tento elegantní prvek váš interiér nejen zútulní, ale také ochrání před slunečním světlem a zvědavými pohledy zvenčí. Plissé svým vzhledem připomíná harmoniku nebo plisovanou sukni, někomu se možná vybaví papírové skládané žaluzie, hojně používané v dobách minulých.

Ovládání je velice jednoduché, buď nekonečným řetízkem či šňůrkou nebo pomocí madel, velmi zajímavé je provedení s pohyblivým horním i dolním profilem, kde lze intenzitu stínění nastavit současně stažením či vytažením horního a dolního profilu, což umožňuje vytvořit stínicí pruh libovolné výšky. Jistě vám také učaruje speciální provedení plissé se dvěma různými látkami, kterými si změníte interiér dle své momentální nálady. Osvědčuje se zejména kombinace propustné látky záclonového typu pro denní použití s tmavou látkou na noc.

Pro plissé mluví i ta skutečnost, že údržba je opravdu velice jednoduchá a nenáročná. Při běžném znečištění stačí povrch žaluzie  otřít prachovkou nebo navlhčeným hadříkem. Silné znečištění prachem odstraníte jemným kartáčováním nebo vysavačem nastaveným na slabý výkon.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.