Nová zelená úsporám
Nová zelená úsporám nabídne dotace na zateplení svépomocí, výměnu kamen i kompletní vyřízení přes internet
2.10.2018
Bezpečnostní rolety
Cítíte se doma bezpečně?
30.1.2019

Většina hospodyněk tráví adventní čas pečením, uklízením, smejčením a místo odpočinku před náročnými vánočními svátky po nocích vymýšlí dárky pro své nejbližší. Hlavně pro ně přinášíme praktické rady, jak to zařídit, aby i žaluzie byly stále krásné a čisté.

I když žaluzie mohou na první pohled vypadat čistě, hlavně ty světlé, v jejich lamelách se často drží spousta prachu nebo i mastnoty. K běžnému úklidu vám postačí prachovka, kterou zlehka přejedete sklopené lamely. Protože hliníkové lamely jsou velmi křehké a mohou se nenávratně prohnout, nejdříve lamely sklopte a poté je otřete. Stejně tak je potom sklopte na druhou stranu. Místo prachovky můžete použít také vysavač s prachovým nástavcem, nastavený na minimální sací výkon.

Pokud na lamelách kromě prachu najdete i mastnotu, a to hlavně v kuchyni, suché čištění vám nepomůže. Proto při každém mytí oken nejdříve sklopte žaluzie a otřete je z obou stran vlhkou houbičkou namočenou v jarové nebo mýdlové vodě. Na odolnou mastnotu použijte octovou vodu. Lamely osušte suchým hadrem nebo nechte proschnout, vytáhněte a poté umyjte okna. Pravidelná údržba se určitě vyplatí, už kvůli našemu zdraví, ale i pro delší životnost žaluzií. Při manipulaci se žaluziemi buďte opatrní, nezapomínejte na křehké komponenty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.