8 výhod „chytrého“ bydlení
11.8.2017
Když rolety elegantně splynou s domem …
12.9.2017
Zobrazit vše

Ovládání rolet a žaluzií jemným dotykem

Ovladače Smoove v různých variantách pro ovládání rolet i žaluzií.

Jednokanálové dálkové ovladače Smoove pro nástěnnou montáž v interiéru  jsou určeny pro ovládání prvků stínicí techniky, jako jsou venkovní rolety, venkovní žaluzie nebo markýzy. Umožňují manuální zadávání povelů NAHORU, DOLŮ a STOP /”my”.  Jejich tlačítka jsou buď mechanická nebo doteková, ve tvaru symbolů pro jednotlivé povely.

Typy Smoove RTS a Smoove io se používají převážně jako lokální ovladače, je možné je použít také jako ovladače skupinové, případně centrální. Ovladače s označením Smoove Origin se dodávají společně s vlastním rámečkem,  vše v barvě bílé. Ovladače s označením Smoove 1 RTS nebo Smoove 1 io se dodávají samostatně, ve třech barevných provedeních elektronického modulu – bílá, černá a stříbrná, a sedmi barevných provedeních rámečků – bílá, černá, stříbrná, a dále imitace dřeva – bambus, světlý bambus, třešen a ořech. Moduly i rámečky lze mezi sebou jakkoli kombinovat.

Mechanická konstrukce s plochým dnem umožňuje upevnit dálkový ovladač Smoove na jakýkoli nekovový podklad. K upevnění je možné použít šroubky nebo oboustrannou lepicí pásku. Velkou výhodou dálkových ovladačů Smoove je ta, že k nim není potřeba vést jakoukoli kabeláž. Napájení zajišťuje lithiová baterie s dlouhou životností.

Ovladače Smoove však nejsou určeny jen k ovládání dálkovému. Typ Smoove UNO IB+ je základním stavebním kamenem centrálního kabelového ovládání venkovních rolet, markýz a venkovních žaluzií. Tento ovladač dokáže provádět nejenom místní povely, které zadáte přímo dotykovými tlačítky na těle ovladače, ale také centrální povely. Ovládání je velice snadné a komfortní. Jediným krátkým dotykem tlačítka nahoru nebo dolů roletu nebo markýzu otevřete nebo zavřete. Jediným krátkým dotykem tlačítka “my” / stop najede roleta do stínicí polohy s pootevřenými větracími štěrbinami. U venkovních žaluzií krátkými dotyky ovládacích tlačítek naklápíte lamely a delším přidržením zadáte povel k chodu žaluzie nahoru nebo dolů. Smoove UNO IB+  se skládá z napájecí matice a elektronického modulu. Rámeček se opět dodává samostatně a stejně jako u typů Smoove RTS a Smoove io je na výběr se sedmi barevných provedení  pro individuální barevnou kombinaci odpovídající barevnému řešení interiéru.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.