Vnitřní nebo vnější?
16.11.2015
roletynebozaluzietwintex
Rolety, přes které uvidíte ven
25.11.2015
Zobrazit vše

Nezapomněli jste při projektu domu na stínění?

Postavili jste si dům, nastěhovali nábytek, usadili se pohodlně do křesla…a najednou vám svítí sluníčko přímo do očí. Nezapomněli jste na něco?


Pokud se chystáte stavět a rozhodli jste se pro venkovní stínění, je nutné s tím počítat již ve fázi projektu. Předem byste si měli také zjistit o zvoleném systému stínění co nejvíce informací, zvážit, co od něj očekáváte, jaké jsou výhody a hlavně – jak jej budete ovládat.


Trendem posledních let jsou velká okna a velké prosklené plochy. I když každé léto nemusí být tak extrémně horké, jako to letošní, je nutné myslet na vhodné zastínění těchto ploch, ať už roletami nebo žaluziemi. Předností venkovních rolet je nejen stínicí funkce, ale také ochrana proti vnějšímu hluku, nepřízni počasí, proti zvědavým a nežádoucím pohledům zvenčí, proti vloupání (zde se jedná hlavně o psychologický dopad, kdy zloděj raději navštíví dům bez této překážky) a v neposlední řadě jistě oceníte výborné termoizolační vlastnosti – v létě nepustí horko dovnitř a v zimě zase naopak zabrání úniku tepla ven, zjednodušeně řečeno.


Technické detaily je nutné řešit již ve fázi projektu, záleží na použitém stavebním materiálu, typu překladů, šířce zdí, tloušťce tepelné izolace. V současné době si můžete vybrat hned z několika druhů roletových nebo žaluziových překladů. Může se stát, že na stínění při projektu myslet nebudete. Ještě není vše ztraceno, rozhodnout se můžete i při hrubé stavbě, v době, kdy se řeší překlady a osazení oken. Výhodou takovýchto podomítkových stínicích systémů potom je, že nejsou viditelné schránky, případně ani vodící lišty, ve kterých se lamely pohybují. Výhod okenních rolet a žaluzií si samozřejmě můžete užívat i v případech, kdy jste s nimi nepočítali v projektu, nebo máte třeba již stávající stavbu a chcete řešit zastínění dodatečně. Potom jsou řešením venkovní rolety a žaluzie s přiznanými, tedy viditelnými schránkami. Ani ony nemusí narušovat celkový dojem budovy.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.