Na co si dát pozor při automatickém ovládání rolet

Motorové ovládání rolet je velice komfortní a uživatelsky pohodlné.  Tedy pokud jej umíte správně používat.


Příběh jednoho našeho zákazníka na první pohled vyloudí úsměv na rtech, na ten druhý donutí k zamyšlení. Náš zákazník si v  pátém patře nově zrekonstruovaného bytu nechal namontovat předokenní rolety s motory a centrálním ovládáním. Vše fungovalo naprosto úžasně. Byl nadšený z časového ovládání, příjemné teploty v bytě po příchodu z práce i z úplné tmy, kterou  si po noční směně díky staženým roletám mohl dopřát, aby se dopoledne vyspal.

Jednou večer seděl spokojeně na terase, pokuřoval doutník, popíjel červené víno a vychutnával si pohled na zapadající slunce. Zapomněl si však vypnout načasované automatické stahování rolet. A jak tak seděl a užíval si pohodový večer, začaly se rolety samy po západu slunce zavírat , jak měl nastaveno. Díval se na ně a říkal si,  jak je to bezvadné, když všechno funguje tak, jak má. Problém nastal, když si chtěl dolít víno a zjistil, že nemá ani dálkový ovladač od rolety ani mobilní telefon a že zůstal uvězněný na vlastním balkoně.

Příběh má samozřejmě happyend. Před půlnocí přišla z práce jeho manželka a ze zajetí ho osvobodila jedním stiskem tlačítka na ovladači.  Přitom stačilo tak málo – vypnout si roletu na balkonových dveřích z automatiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *