Údržba venkovních rolet je jednoduchá.
7.1.2016
Domov je tam, kde se cítíme bezpečně.
25.1.2016
Zobrazit vše

Na co si dát pozor při automatickém ovládání rolet

Motorové ovládání rolet je velice komfortní a uživatelsky pohodlné.  Tedy pokud jej umíte správně používat.


Příběh jednoho našeho zákazníka na první pohled vyloudí úsměv na rtech, na ten druhý donutí k zamyšlení. Náš zákazník si v  pátém patře nově zrekonstruovaného bytu nechal namontovat předokenní rolety s motory a centrálním ovládáním. Vše fungovalo naprosto úžasně. Byl nadšený z časového ovládání, příjemné teploty v bytě po příchodu z práce i z úplné tmy, kterou  si po noční směně díky staženým roletám mohl dopřát, aby se dopoledne vyspal.

Jednou večer seděl spokojeně na terase, pokuřoval doutník, popíjel červené víno a vychutnával si pohled na zapadající slunce. Zapomněl si však vypnout načasované automatické stahování rolet. A jak tak seděl a užíval si pohodový večer, začaly se venkovní rolety samy po západu slunce zavírat , jak měl nastaveno. Díval se na ně a říkal si,  jak je to bezvadné, když všechno funguje tak, jak má. Problém nastal, když si chtěl dolít víno a zjistil, že nemá ani dálkový ovladač od rolety ani mobilní telefon a že zůstal uvězněný na vlastním balkoně.

Příběh má samozřejmě happyend. Před půlnocí přišla z práce jeho manželka a ze zajetí ho osvobodila jedním stiskem tlačítka na ovladači.  Přitom stačilo tak málo – vypnout si roletu na balkonových dveřích z automatiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.