Rolety s_onro® – revoluce ve stínicí technice
4.3.2016
Plissé – žaluzie s tajemným názvem
22.3.2016
Chcete zútulnit svůj domov, dodat mu atraktivní vzhled a navíc zastínit interiér?


Látkové rolety, to už dávno není kus ošklivé zelené látky na dřevěné tyči, jak mají mnozí z nás v paměti z dob minulých, ani něco, čím zacpete okno, aby nebylo vidět dovnitř.

Moderní látkové rolety můžete díky velkému výběru z mnoha barevných odstínů dokonale sladit s ostatním vybavením interiéru, který pak působí dojmem hotového uměleckého díla. Chce to jistou dávku citu a vkusu, nebo si můžete nechat poradit od odborníků. Každopádně látkové rolety by měly pomáhat dotvořit celkový dojem interiéru. Bez nich prostě budete podvědomě cítit, že to pořád není ono. Výběrem materiálu navíc ovlivníte možnost intenzity zastínění. Přeci jen v kuchyni nebo v obývacím pokoji potřebujeme více světla než v ložnici. Naštěstí jsou na výběr jak látky propustné, tak dokonale zatemňující, zvané black out.

Kromě toho, že látkové rolety krásně vypadají, mají i jiné důležité vlastnosti, kvůli kterým si je pořizujeme. Dokážou zastínit, případně zatemnit, přispívají k optimální světelné, ale i tepelné pohodě a samozřejmě také chrání naše soukromí před zvědavými pohledy zvenčí.

Údržba látkových rolet je velice jednoduchá, protože použité látky jsou antistatické, stačí je občas vysát vysavačem nebo setřít suchým hadrem. Pokud je látka pogumovaná, lze ji otírat mokřejší houbou nebo hadrem. Rozhodně se nedoporučuje látkové rolety namáčet, protože by mohly ztratit tvar a mohlo by dojít i ke vzniku nehezkých barevných map.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.