foto venkovní žaluzie
Šest důvodů pro pořízení venkovních žaluzií
28.3.2017
Jednoduchá inteligentní domácnost.
Vyzrajte jednoduše na sluneční paprsky!
28.4.2017
Zobrazit vše

Které venkovní stínění lze používat za každého počasí?

Rozhodujete se mezi roletami a žaluziemi, případně jiným typem stínicí techniky?


Pak vždy záleží, k jakému účelu je chcete používat a také kde. Obyvatelé domku na volném prostranství, kde neustále hodně fouká vítr, budou mít nejspíš jiné požadavky a možnosti než někdo z paneláku s okny na jižní či západní stranu. Proto se dnes blíže zaměříme na produkty venkovní stínicí techniky a možnosti jejich použití.

  • Běžné venkovní žaluzie nejsou určené k použití do velkého větru. Mají svá omezení v závislosti na použitých lamelách a také rozměru žaluzie. Výhodou je, že je lze doplnit různými větrnými čidly, které dají žaluziím v případě větru povel k vytažení.
  • Venkovní rolety žádná takováto čidla nepotřebují. Jsou vlastně jediným typem venkovní stínicí techniky, který lze používat téměř za každého počasí.
  • Markýzy jsou ideálním stínicím prostředkem, který s oblibou používáme čím dál víc k ochraně před působením slunečního záření na terase, balkóně nebo zahradě. Nejsou tedy určené k ochraně před deštěm (s výjimkou některých typů k tomu přizpůsobených) ani k použití ve velkém větru. Lze je také doplnit větrnými či dešťovými čidly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.