Které venkovní stínění lze používat za každého počasí?

Rozhodujete se mezi roletami a žaluziemi, případně jiným typem stínicí techniky?


Pak vždy záleží, k jakému účelu je chcete používat a také kde. Obyvatelé domku na volném prostranství, kde neustále hodně fouká vítr, budou mít nejspíš jiné požadavky a možnosti než někdo z paneláku s okny na jižní či západní stranu. Proto se dnes blíže zaměříme na produkty venkovní stínicí techniky a možnosti jejich použití.

  • Běžné venkovní žaluzie nejsou určené k použití do velkého větru. Mají svá omezení v závislosti na použitých lamelách a také rozměru žaluzie. Výhodou je, že je lze doplnit různými větrnými čidly, které dají žaluziím v případě větru povel k vytažení.
  • Venkovní rolety žádná takováto čidla nepotřebují. Jsou vlastně jediným typem venkovní stínicí techniky, který lze používat téměř za každého počasí.
  • Markýzy jsou ideálním stínicím prostředkem, který s oblibou používáme čím dál víc k ochraně před působením slunečního záření na terase, balkóně nebo zahradě. Nejsou tedy určené k ochraně před deštěm (s výjimkou některých typů k tomu přizpůsobených) ani k použití ve velkém větru. Lze je také doplnit větrnými či dešťovými čidly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *