venkovní žaluzie
Jak vybrat ten správný typ venkovní žaluzie?
27.1.2016
dítě u okna
Bezpečnost dětí je na prvním místě!
2.2.2016
Zobrazit vše

Kdy je ideální čas pro pořízení rolet nebo žaluzií?

Máte pocit, že když je za okny zima a sluneční paprsky jsou spíše vítané, je na pořízení stínicí techniky ještě dost času? Omyl, právě teď je překvapivě nejvhodnější čas pořídit si správný typ stínění.


Venkovní rolety i žaluzie slouží hlavně pro stínění nebo zatemnění místností. Mylná je domněnka, že jejich využití spadá jen do letního období, kdy je nutné ochránit interiér před přehřátím a zajistit chladný stín. Jejich použití je každodenní, i kdyby jen večer či přes noc, pro dostatečně dlouhý a kvalitní spánek v co možná nejvíce zatemněné místnosti, nebo přes den pro zabezpečení domu v době, kdy jste v práci.

V zimě  předokenní rolety v zataženém stavu slouží jako výborná tepelná izolace. Vytváří další bariéru mezi venkovním prostředím a interiérem. Protože uniká méně tepla, můžete díky nim ušetřit nemalé výdaje za vytápění. V létě tedy rolety pomáhají nepouštět teplo dovnitř a v zimě zase neutíkat ven. Proto jsou účinným pomocníkem pro efektivní snížení energetické náročnosti budovy.

Zimní období je ideálním časem pro pořízení nových rolet či žaluzií i z důvodu rychlejšího dodání. Výrobci nejsou před hlavní sezónou ještě tolik zavaleni velkým počtem objednávek, takže výroba i montáž je podstatně rychlejší, navíc řada z nich nabízí zimní slevy nebo jiné výhodné akce. A na jaře budete na příval slunečních paprsků dokonale připraveni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.