spánek
Kvalitní rolety prodlouží váš spánek
28.4.2016
Venkovní markýzy zpříjemní pobyt nejen na terase
13.5.2016
Zobrazit vše

Je čas vyzbrojit se proti nezvaným hmyzím hostům

Integrované sítě proti hmyzu jsou praktické a téměř neviditelné.

S příchodem teplejšího počasí přichází čas průzkumných letů včel, vos, much a bohužel také komárů a jiného dotěrného hmyzu, který dokáže pokazit nejeden krásný letní večer nebo narušit klidný spánek při otevřeném okně. V současné době naštěstí existují jednoduchá, účinná a finančně nenáročná řešení v obraně proti náletům hmyzu do našich domovů.

Nejúčinnější přirozenou ochranou jsou sítě proti hmyzu. Pokud se zároveň rozhodujete pro pořízení venkovních rolet, měli byste vědět, že existují rolovací sítě, které mohou být integrované ve společné roletové schránce právě s venkovní roletou. Tyto sítě mají svou hřídel a své vodicí lišty a jsou tedy naprosto nezávislé na pohybu rolety. To znamená, že rolety můžete mít zatažené a síť vytaženou a naopak. Večer chcete větrat, otevřete okno, vytáhnete rolety a stáhnete síť. Potom klidně můžete mít doma rozsvíceno, za oknem se jak chtějí mohou rojit komáři, můry a jiný dotěrný hmyz a bude jim to málo platné, dovnitř se prostě nedostanou.

Výhodou rolovacího systému je velmi snadná manipulace. Síťovina se pohybuje ve vodicích lištách a navíjí se na hřídel v hliníkové schránce. Vodicí lišty i koncová lamela sítě jsou opatřeny těsnícími kartáči, které dokonale zabrání vniknutí i těch nejdrzejších hmyzích vetřelců. Ve stažené poloze je síť aretována zachycením koncové lamely do speciálních úchytů. Síťovina je dobře prodyšná, trvanlivá a hlavně na okně téměř neviditelná. Proto nijak neruší výhled z okna a ani pro kolemjdoucí není díky šedé barvě nápadná. Vzhled domu tedy rozhodně neruší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.