roletynebozaluzietwintex
Rolety, přes které uvidíte ven
25.11.2015
čištění vnitřní žaluzie
Týká se předvánoční úklid i žaluzií?
26.11.2015
Stejně jako existuje mnoho druhů oken, jsou i různé typy žaluzií a každému typu okna sluší jiná. Dnes se zaměříme na žaluzie interiérové.


Pokud máte okna plastová nebo dřevěná Eurookna, můžete zvolit klasické horizontální žaluzie. Jsou nejběžnějším typem interiérového zastínění, jejich výhodou je, že jsou cenově dostupné a dokážou jak zastínit, tak zabránit zvědavým pohledům zvenku. Jsou vhodné zejména pro uživatele, které netrápí přehřívání interiéru a kteří si nemohou dovolit investici do finančně náročnějších venkovních žaluzií. Základem žaluzií jsou většinou hliníkové lamely, lehké a zároveň odolné. Nabídka barev je široká, při vhodném výběru působí útulně a příjemně a pomáhají doladit celkový vzhled interiéru.

Dalšími oblíbenými žaluziemi v řadě jsou žaluzie vertikální, tvořené dlouhými,  převážně látkovými pruhy. Jsou vhodné jako zastínění velkých ploch kanceláří, ale své uplatnění najdou i v domácnostech, ať už na oknech nebo jako předělení velkých místností. Jsou jednoduché na montáž i na údržbu a finančně vás také nezruinují.

Mezi žaluzie se dá zařadit i moderní látková skládaná žaluzie s názvem plisé, kterou někdy naleznete pod názvem plisé roletka. Řadě z nás se vybaví plisované sukně a jsme doma. Přesně tak totiž tato žaluzie vypadá. V tradičním pojetí plní plisse stínicí funkci, navíc je moderním doplňkem oken a šperkem vašeho domova. Ve srovnání s klasickou interiérovou žaluzií je tento systém jiný tím, že intenzitu stínění lze nastavit stažením či vytažením horního nebo dolního profilu, čímž vytvoříte stínicí pruh libovolné výšky podle potřeby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.