Domov je tam, kde se cítíme bezpečně.
25.1.2016
venkovní roleta
Kdy je ideální čas pro pořízení rolet nebo žaluzií?
29.1.2016
Aby venkovní žaluzie dobře plnily své funkce, je třeba věnovat pozornost jejich výběru. Zaměřte se na účel jejich využití, místo instalace, tvar lamel i na způsob ovládání.


Předokenní žaluzie jsou oblíbeným a stále více používaným prvkem venkovní stínicí techniky. Chrání váš interiér před povětrnostními vlivy a vytvářejí optimální prostředí z pohledu světelných a tepelných podmínek. V horkém počasí šetří náklady na klimatizaci a udržují příjemné klima v interiéru. Vedle stínicí funkce dodávají budovám moderní vzhled. Dostupné jsou v mnoha barvách.

Venkovní žaluzie se skládají z lamel, které mohou mít různý tvar a tím má každý typ žaluzie trochu odlišné vlastnosti. Lamely ve tvaru písmene C se záhyby po celé délce lamely jsou nejběžnějším typem vhodným zejména pro rodinné domy, jsou stabilnější ve větru a pevnější proti tlaku. Odlehčenou variantou jsou lamely bez záhybů, které jsou flexibilní a dovolují při vytažení žaluzie nižší nábal.  Žaluzie s lamelami ve tvaru písmene Z  jsou technologicky nejvyspělejší venkovní okenní žaluzie , vhodné jsou k zastínění rodinných domů i administrativních budov. V zavřeném stavu vytváří lamely celistvou plochu, která zaručuje dokonalé zastínění, guma vlisovaná po celé délce lamely zvyšuje termoregulační efekt  a zaručuje tišší chod žaluzie. Žaluzie s lamelami ve tvaru písmene S s vlisovanou gumičkou mají podobné vlastnosti jako Z – žaluzie. Díky ladnému tvaru lamel představují špičku mezi venkovními žaluziemi  z pohledu designu. V zavřeném stavu vytvářejí dokonalou celistvou plochu.

Stabilitu ve větru zajišťují žaluziím hliníkové vodící lišty. Z čistě designových důvodů dávají někteří uživatelé přednost žaluziím vedeným v ocelovém lanku. Venkovní žaluzie je možné ovládat manuálně klikou, daleko komfortnějším způsobem ovládání je potom ovládání motorové, na vypínač nebo dálkový ovladač.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.