Bezpečnostní rolety
Cítíte se doma bezpečně?
30.1.2019
Slunce jen na pozvání aneb stínění pomocí venkovních předokenních rolet v panelových domech
2.7.2019
Zobrazit vše

Předokenní rolety – ochrana nejen před zloději

Primární úlohou hliníkových rolet je ochrana oken v místech, kudy by jimi mohla proniknout nevítaná návštěva. Současně brání únikům tepla z místností a jejich přehřívání v parném létě, což se nejvíce projeví u velkých skleněných ploch, jaké mají okna panelových domů. Dodatečná montáž rolet bez stavebních zásahů se pro ně stává optimálním řešením.

Hliníkové rolety jsou díky svému jednoduchému, čistému designu a minimálním nárokům na prostor elegantním řešením, perfektně slouží svému účelu, aniž by na sebe strhávaly přílišnou pozornost.

Nejdůležitější část rolet tvoří hliníkové lamely vyplněné polyuretanovou pěnou. Materiál nepodléhající korozi, odolný systém drážkových zámků spolu s tepelně izolačními vlastnostmi jsou zárukou toho, že instalací rolet získá byt či dům účinnou ochranu. Samotná, volně spuštěná roleta by samozřejmě této kvalifikaci nedostála. Důležité jsou i další konstrukční prvky jako pevná schránka, do níž se roleta navíjí a především vodicí boční lišty, které zajišťují nejen pohodlné spouštění a vytahování rolety, ale i její fixaci po stranách okna. Nepropustná bariéra hliníkového pancíře však nemusí být vždy žádoucí, z toho důvodu jsou drážky mezi lamelami opatřeny provětrávací perforací. Podle okamžité potřeby je lze nastavit buď do prosvětlovací, nebo plně zatemňující polohy. Ovládání rolet může být ruční nebo na elektrický pohon. U většího počtu rolet výrobce doporučuje ovládání elektropohonem, které je uživatelsky komfortnější, výrazně zvyšuje životnost rolety a umožňuje případné napojení na inteligentní systémy ovládání.

Výběr venkovní, přesněji předokenní rolety začíná zjištěním možností umístění schránky, do níž se roleta navíjí. U novostaveb se používají vestavěné schránky, pro dodatečnou montáž jsou určeny pohledové schránky s různými způsoby ukotvení. Pokud je záruka dostatečné pevnosti okenního rámu, je možné zvolit uchycení právě do jeho horní vodorovné části. Další možnosti představuje kotvení na nástavec nad okenním rámem, do fasádně dokončeného otvoru okna nebo na fasádu nad okno.  Rolety lze ještě zkombinovat se sítěmi proti hmyzu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.