rolety nebo žaluzie
Venkovní rolety nebo žaluzie ?
16.8.2018
Nová zelená úsporám
Nová zelená úsporám nabídne dotace na zateplení svépomocí, výměnu kamen i kompletní vyřízení přes internet
2.10.2018
Zobrazit vše

Víte, pro které se rozhodnout?

Interiérových stínicích systémů je několik různých typů. Kromě své primární funkce splňují další nároky, které na ně kladete. Proto je třeba vybrat rovnou ten správný.

Horizontální žaluzie

Jsou určitě nejběžnějším typem interiérového zastínění místnosti. Lamely jsou zpravidla vyrobeny z lehkého a velmi odolného hliníku. Materiál umožňuje prakticky neomezené možnosti úpravy délky podle individuálních potřeb, často se instalují mezi okenní skla a jsou spíš doplňkovým stíněním spolu se závěsy. Nabídka barev je široká a umožňuje sladění s interiérem.

Vertikální lamely

V interiéru je rozhodně nepřehlédnete. Jejich výhodou je všestranné použití, dokonalá schopnost regulace světla a tlumení hluku. Používají se prakticky všechny moderní materiály – bavlna, polyester, skelné vlákno, PVC a exkluzivně také dřevěná tkanina. Výhodou je schopnost zaclonit i opravdu velmi velké plochy, třeba i lomené, zaoblené, anebo dokonce šikmé.

Trochu jiné rolety

Svou renesanci zažívají rolety. Jsou méně náročné na údržbu než klasické záclony a závěsy, snadno zkrotí nebezpečné sluneční paprsky a současně ochrání soukromí před nechtěnými zraky zvenčí. Velká plocha rolety umožňuje i kreativitu vzorů. Zajímavá je kombinace rolety a žaluzie – díky dvojité látce s horizontálními průsvitnými a neprůsvitnými pruhy, které se přes sebe posouvají, na základě vytahování a stahování regulujete prostupnost světla.

Atraktivní plisé

Skládaná látková žaluzie s různou propustností světla je dokonalý, variabilní, a hlavně funkční doplněk vhodný jak do bytu, tak i kanceláře či zimní zahrady. Intenzitu stínění je možné nastavit stažením nebo vytažením horního či dolního profilu. Tak vytvoříte stínění přesně v místě, kde ho potřebujete mít.

Posuvné panely

Moderní interiér se vyznačuje prací se světlem a velkými prosklenými plochami. Aby velká okna neztratila své kouzlo, doplňte je odpovídající stínicí technikou, například japonskými stěnami z látek záclonového typu, které propouští velké množství světla, přitom však poskytují dostatek soukromí.

S dotekem přírody

Elegantním doplňkem klasického i moderního interiéru jsou dřevěné žaluzie. Přírodní materiál umožňuje sladění nejen se zařízením, ale například i s podlahou. Výhodou jsou také praktické vlastnosti – poměrně vysoká odolnost vůči vlhkosti a díky povrchové úpravě také proti UV záření. Na výrobu lamel se užívá měkké dřevo ze stromu lípy, bambusu anebo exotického ramínu. Denní světlo procházející přes dřevěné lamely vnáší do interiéru měkké nazlátlé tóny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.