Venkovní rolety ve žluté záplavě pylu
29.5.2017
5 rad pro čištění rolet
5 rad pro čištění látkových rolet
12.7.2017
Zobrazit vše

Elegantní řešení pro okna i do prostoru

Potřebujete rozdělit pokoj a nevíte jak? Je to jednoduché.

Často se dostáváme do situace, kdy je nutné rozdělit místnost, z jakéhokoli důvodu. Ať už trvale, na nějakou dobu nebo třeba jen někdy během dne. Typickým příkladem mohou být ordinace, restaurace, kadeřnictví nebo kosmetické salony. Ale i doma v bytě je někdy potřeba větší místnosti předělit. Mezi klasické řešení patří různé typy příček a dělicích stěn. Pokud nejsou stavební úpravy možné nebo žádoucí, nabízí se velmi jednoduché a elegantní řešení v podobě různých závěsů, vertikálních žaluzií anebo v poslední době velmi oblíbených panelových neboli japonských posuvných stěn. Jejich výhodou je jednoduchá montáž a variabilita provedení. Zvládnou dokonce i velké rozměry.

Panelové stěny se často používají jako stínicí prvek, ale tím možnosti jejich využití nekončí. Oblíbené jsou k již zmiňovanému rozdělení místností, jako dveře k vestavným skříním nebo k zakrytí výklenku. Skládají se ze dvou nebo více panelů. Jednotlivé panely jsou upevněny k hornímu hliníkovému profilu nejčastěji suchým zipem.

Japonské stěny se vyrábějí na zakázku přesně na míru, jednotlivé panely jsou z roletových nebo závěsových látek. Látky na jednotlivých panelech je možné kombinovat. Pokud je panel z roletové látky, může být doplněn nalepenými designovými lištami. U závěsových látek se pro potřebné vypnutí používají laminátové výstuže. Výhodou většiny závěsových látek je možnost praní. Jinak údržba panelových stěn je velice jednoduchá. Drobné nečistoty stačí otřít lehce navlhčeným hadříkem nebo vysát vysavačem nastaveným na nejnižší stupeň.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.