Co má žaluzie společné s včelí pláství?
13.6.2016
Vertikální žaluzie nepatří jen do kanceláří
13.7.2016

Připomeňme si výhody venkovních hliníkových rolet.


Venkovní rolety patří mezi nejúčinnější prvky exteriérové stínicí techniky. Na první pohled je snadno poznáme podle závěsu z profilovaných lamel, které se pohybují ve vodicích lištách a nahoře se rolují do schránky, která může být buď pohledová nebo schovaná pod omítkou či v překladu. Intenzitu propouštěného slunečního záření lze regulovat postupným spouštěním rolet díky pootevřeným škvírám mezi lamelami.

Skvělá stínicí funkce není jedinou výhodou venkovních rolet. Narozdíl od dalších stínicích prvků mají i spoustu jiných předností, díky kterým jsou oblíbené a rozšířené. Zvláště v rušném prostředí oceníme jejich zvukově-izolační funkci, tepelná izolace nám v zimě šetří výdaje za vytápění a v létě za klimatizaci a navíc se doma cítíme i v největších vedrech příjemně. Ochrana soukromí je také velice vítanou výhodou, stejně jako bezpečnostní funkce rolet. Tvoří pro vetřelce další překážku ve vniknutí dovnitř. Na trhu jsou k dostání i certifikované bezpečnostní rolety z obzvláště pevných materiálů, s extrudovanými lamelami. Rolety dále slouží ve staženém stavu jako ochrana proti hmyzu, případně je lze doplnit integrovanými sítěmi proti hmyzu, které mají svou vlastní hřídel uloženou ve společné schránce s roletami a přitom se pohybují ve vlastních vodicích lištách nezávisle na pohybu rolety. Nezanedbatelná je také funkce estetická, rolety se jako skvělý doplněk fasády stávají významným architektonickým prvkem budov.

Pro menší rolety či nižší počet rolet v domě je postačující ovládání ruční pomocí popruhového nebo šňůrového navijáku, případně madla a pružinového mechanismu. V případě většího počtu rolet je uživatelsky mnohem komfortnější ovládání motorové, které lze doplnit centrálním ovládáním, časovou automatikou nebo různými čidly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.