Venkovní rolety a námraza
27.11.2015
Roleta nebo žaluzie? Ne, roleta s funkcí žaluzie.
15.12.2015
Zobrazit vše

Co když si i vaši chalupu vyhlédl nezvaný host?

Přišla zima, tedy období, kdy lidé méně navštěvují své chaty či chalupy. Často své rekreační objekty zazimují a vrací se až s příchodem jara.

Proto právě v těchto měsících se opuštěné nemovitosti stávají terčem zlodějů. Majitelé těchto objektů často zjistí škody až s několikaměsíčním zpožděním, když se s příchodem jara opět vypraví na chatu nebo chalupu.

Jedním z možných způsobů, jak ochránit nejzranitelnější místo domu – okna, je opatřit je mechanickou překážkou, jakou jsou předokenní rolety. Ty jsou samy o sobě v základní verzi dostatečným zabezpečujícím prostředkem proti vykradení. Jejich účinnost je možné podstatně zvýšit dalšími komponenty. Pro nepravidelně obývané objekty jsou vhodné rolety s dózickým zámkem v koncové lamele nebo západkami, ať už mechanickými nebo automatickými. Ty mechanické snadno zevnitř zastrčíte a staženou roletu tak dokonale zajistíte, ty automatické zapadnou sami při stažení rolet.

Výhodou venkovních rolet není jen jejich bezpečnostní funkce, patří mezi nejúčinnější typy venkovní stínicí techniky, chrání před hlukem i zvědavými pohledy zvenčí a v neposlední řadě přispívají k značné úspoře financí za vytápění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.