ČISTOTA PŮL ZDRAVÍ. TO PLATÍ I PRO VENKOVNÍ ROLETY A ŽALUZIE

V LÉTĚ HORKO, V ZIMĚ ZIMA? STÍNÍCÍ PRVKY OD ALMMY JSOU PROSTĚ PRIMA!
12.11.2019
Předokenní rolety pro panelové domy
9.3.2020
Zobrazit vše

ČISTOTA PŮL ZDRAVÍ. TO PLATÍ I PRO VENKOVNÍ ROLETY A ŽALUZIE

I přesto, že jsou venkovní rolety nebo žaluzie  považovány za bezúdržbové, je dobré se o ně starat, a to alespoň 2x ročně – po zimním a letním období. Pravidelnou údržbou můžete významně prodloužit jejich životnost.

Stejně jako se usazuje prach v našich domácnostech, tak i na venkovní rolety a žaluzie dopadá prach a nečistoty z venku podstatně více. Zejména po zimě je vhodný čas údržbu.

Jak tedy na správné čištění a údržbu?

Nastavte si lamely do správné vodorovné polohy a nejprve je lehce vysavačem vysajte od nečistot. Při vysávání nezapomeňte také na vodící lišty, ve kterých se zejména usazují hrubé nečitoty, usazeniny a v neposlední řadě také hmyz. To může mít za důsledek ztížení funkce vašich venkovních rolet a žaluzií.

Poté jemně otírejte postupně lamelu po lamele jemným hadrem nebo houbičkou namočenou v neagresivním saponátu. Pozor na abrazivní čistící  prostředky, ředidla a jiná rozpouštědla. Lamely byste si tak mohly nenávratně poškodit!

Na co si při čištění dát pozor?

Pozor pokud máte rolety nebo žaluzie  příliš vysoko a chystáte se použít žebřík! Nesmíte jej o lamely opřít. Mohly byste se je takto nenávratně poškodit.

Stejně tak pozor na vysokotlaké čističe!

Tip na závěr:

Znečištěnému vzhledu se dá předejít i výběrem vhodné barvy lamel. Na tmavých odstínech jsou nečistoty více vidět, jak například na odstínech byrvy stříbrné a bílé. Avšak i přes vhodný odstín by se údržba rozhodně neměla zanedbat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.