Rolety nebo žaluzie? A proč ne oboje?
26.10.2016
Zvyšte komfort svého bydlení díky římským roletám
30.11.2016

Úspora energií a tím i financí je čím dál více aktuální téma.

Jedním z hlavních způsobů, jak ušetřit, je snížení spotřeby energií na vytápění. V tomto případě mohou pomoci i venkovní rolety nebo žaluzie. Právě ony výrazně pomáhají šetřit, a to nejen v zimě za vytápění, ale za každého ročního období. V létě totiž zase zabraňují pronikání slunečního svitu přes okna do interiérů a tím jejich přehřívání.

V zimě naopak okny teplo z interiérů uniká. Tyto ztráty mohou představovat až 30 %. I když moderní konstrukce oken tyto nežádoucí úniky podstatně snížily, vždy se najde způsob, jak je omezit ještě více. Jako nejefektivnější se ukazují systémy instalované zvenčí, které eliminují působení slunečních paprsků už před vstupem dovnitř.

Jednou z možností, jak ušetřit, je instalace venkovních rolet. Jejich další výhodou je samozřejmě jejich primární stínicí funkce a také ochrana proti hluku a nepříznivým vlivům počasí.
Další oblíbenou a moderní možností jsou venkovní žaluzie. Jejich velká výhoda spočívá v naklápění lamel a plynulé regulaci slunečních paprsků.

Venkovní rolety i žaluzie lze ovládat ručně nebo komfortně motorově. Právě motorové ovládání doplněné různými čidly nebo časovými ovladači přispívá nejvíce k snižování nákladů na vytápění i chlazení budov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.