Vertikální žaluzie nepatří jen do kanceláří
13.7.2016
Ovládejte svou domácnost třeba z pláže
8.8.2016
Tak to byste na ně měli myslet už ve fázi projektu.

Hlavně je důležité zjistit si předem o žaluziích co nejvíce informací a položit si otázky typu Co vlastně od žaluzií očekávám? Chci od nich jen zastínění nebo požaduji i další funkce? Jakým způsobem budu žaluzie ovládat?

Trendem posledních let jsou velká okna a velké prosklené plochy, které si však žádají vhodný způsob zastínění a řešení proti přehřívání interiéru v horku, abychom se doma necítili jako ve skleníku.

Kdo se žaluziemi počítá již v projektu, může si pořídit žaluzie skryté pod fasádou, u kterých nejsou viditelné vodicí lišty ani plechy zakrývající vytažený žaluziový paket. U těchto podomítkových žaluzií je možno vybírat z několika typů. Prostor pro žaluzie může být vytvořen buď pomocí krycího plechu, případně z libovolného materiálu, který je dostatečně stabilní, aby žaluzii unesl. U této varianty je možné zapustit i vodicí lišty žaluzií pod omítku. Dále je možná montáž s krycím plechem, který se po montáži přetáhne omítkou.

Někteří zákazníci řeší stínění až po nastěhování, protože je to často dříve prostě nenapadne. I v těchto případech je možné žaluzie realizovat díky různým typům jejich provedení. Nejběžnější je s využitím krycího plechu, který zůstane viditelný, překrývá horní část žaluzie a schová vytažený paket. Ve variantě bez krycího plechu zůstává vytažený paket nekrytý.

 

 

1 Comment

  1. Jana napsal:

    Ahoj, přidám rovnou svou osobní zkušenost a tip. Rolety máme již několikátý rok, a naprosto bez problémů. Odolávají rozmarům počasí a nějakou údržbu nevyžadují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.