venkovní roleta
Kdy je ideální čas pro pořízení rolet nebo žaluzií?
29.1.2016
Vybíráme rolety nebo žaluzie
Vybíráme – venkovní rolety nebo žaluzie?
15.2.2016
Malé děti jsou zvídavé a neustále objevují svět kolem sebe. Uhlídat je někdy vyžaduje nadlidské výkony. Jak to souvisí se žaluziemi?

Souvisí, protože interiérové žaluzie i rolety se mohou stát zejména pro kojence a menší děti potenciálním nebezpečím, hlavně kvůli smyčkám na ovládacích mechanismech.

Od 1. září 2014 vstoupily v platnost nové normy EU, upravující zajištění bezpečnosti dětí před uškrcením v nebezpečných smyčkách, které se mohou tvořit u vnitřních žaluzií a rolet ovládaných pomocí řetízků a šňůr. Všude tam, kde mají přístup děti ve věku od 0 až 42 měsíců, jako jsou byty, rodinné domy, hotely, nemocnice, obchody, školy a všeobecně všechna veřejná místa, je třeba tuto normu dodržet. Interiérové prvky stínicí techniky pro tato místa musí být dodávány s příslušným bezpečnostním zařízením nebo se zřetelnými varovnými informacemi. Bezpečnost se zajišťuje dvojím způsobem, a to jednak bezpečnostními prvky zabraňujícími vytváření nebezpečných smyček na ovládacích prvcích clon a jednak změnou provozní délky ovládacích prvků.

Bohužel ani ten nejlepší bezpečnostní mechanismus nemusí vždy zabránit nějaké nehodě, a proto je důležité se nebezpečným situacím vyhýbat. Nedávejte dětskou postýlku nebo cokoliv, po čem by mohlo dítě vyšplhat, k oknu. A hlavně nenechávejte děti hrát si s ovládáním rolet či žaluzií, zabráníte tím nejen úrazu, ale také poškození stínicích systémů. Myslete tak nejen na zábavu dětí, ale hlavně na jejich bezpečnost, vždyť v domácnostech dochází k více úrazům než na dětských hřištích.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.