rolety s_onro
Zázrak mezi roletami a žaluziemi
10.1.2018
venkovní roleta
Není naviják jako naviják
12.2.2018
Zobrazit vše

2 nejdůležitější otázky při výběru rolet a žaluzií

Na co byste měli myslet při pořizování stínicí techniky?

Rozhodně nestačí přijít do prodejny a říct – chci rolety, chci žaluzie. Většina zákazníků si totiž rozdíly mezi nimi neuvědomuje. V první řadě popřemýšlejte, co od stínicí techniky očekáváte. Svítí vám moc slunce do bytu? Oslňují vás paprsky během práce na počítači nebo při sledování televize? Vadí vám pohledy sousedů? Ruší vás v noci osvětlení nebo hluk z ulice? Mění se váš byt během letních veder v rozpálené peklo?

Které otázky byste si ale měli položit vždy, když vybíráte stínicí techniku? Jsou dvě.

1) Vnitřní nebo venkovní stínění?

Ideálně oboje. Venkovní rolety nebo žaluzie zachycují tepelné záření dříve, než stačí projít oknem do místnosti. Obecně platí, že venkovní stínění je až trojnásobně účinnější než produkty vnitřní stínicí techniky. Interiérové stínění se dá využít k přistínění, k ochraně před zvědavými pohledy zvenku a navíc jako dekorativní prvek. Nahradí závěsy a často i záclony.

2) Rolety nebo žaluzie?

Venkovní rolety představují nejefektivnější způsob ochrany proti slunci. Zároveň brání v zimě úniku tepla a v létě naopak nepouštějí teplo dovnitř. Snižují hluk z ulice, chrání před nepříznivým počasím i před zloději.

Venkovní žaluzie jsou velmi moderní a hodně rozšířené. Jejich největší výhodou je možnost naklápění lamel a plynulá regulace osvětlení v místnosti.

Stále častěji se setkáváme s kombinací venkovních rolet a žaluzií na jednom domě – rolety tam, kde se odpočívá a spí, žaluzie v místnostech, kde probíhá běžný denní ruch.

Oblibu si stále více získávají také screenové rolety určené pro venkovní použití. Jejich odolná látka zabraňuje přehřívání interiéru. Velkou výhodou je možnost výhledu ven i při stažené roletě, zatímco dovnitř přes ni není vidět.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.